روش ملی طرح مخلوط بتن

طرح مخلوط بتن، روند تعیین نسبت اجزاء بتن است به نحوی که بتن تا حد امکان مقرون به صرفه شود و الزامات مورد نیاز شامل خواص فیزیکی، مکانیکی و دوام را برآورده نماید.

امروزه بتن در سطح وسیع در جهان، مورد استفاده است و بهعنوان ماده ساختمانی قرن مطرح می باشد. با توجه به روند توسعه روزافزون و سرمایهگذاری های عمرانی در کشور نیاز است تا به این ماده مهم توجه ویژه ای گردد.

طرح مخلوط بتن، روند تعیین نسبت اجزاء بتن است به نحوی کهبتن تا حد امکان مقرون به صرفه شود و الزامات مورد نیاز شامل خواص فیزیکی، مکانیکیو دوام را برآورده نماید. روش طرح مخلوط بتن منطبق با فناوری و مصالح بومی کشور،روند تصمیم گیری در انتخاب نسبت های مناسب اجزای بتن را تسریع کرده و باعث ایجادیک زبان مشترک برای دست اندرکاران این صنعت بتن خواهد شد.

مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن با توجه به تجربیات ارزشمنددر زمینه فناوری بتن، از سالها پیش به این ضرورت پی برد تا روشی منسجم و سازگار بامشخصات مصالح کشور برای طرح مخلوط بتن تدوین نماید. "روش ملی طرح مخلوطبتن"، پس از مطالعات و تحقیقات آزمایشگاهی گسترده در سال 1386 تدوین شد ودر اختیار متخصصان این صنعت قرار گرفت. سادگی استفاده از این روش و عدم نیاز به سعی و خطای زیاد در ساخت مخلوط های آزمایشگاهی، به علت انطباق آن با مشخصات وویژگی های مصالح موجود در کشور، از مزایای این روش است.

برای دانلود ویرایش سال 88 اینجا را کلیک کنید.پايان مطلب: 1395/09/29         تعداد بازدیدازخبر: 770   مرتبهثبت نظر درباره این مطلب
نام شما:
موضوع:
نوع ارسال:
شرح نظر:
حاصل عبارت:    =  4  *  1

   


مـهمترین اخـبار  

گاف بزرگ وزارت راه و شهرسازی
گاف بزرگ وزارت راه و شهرسازی/ورود سازمان بازرسی به دعوای آخوندی و سازمان نظام مهندسی
دستورالعمل اجرایی منع پذیرش و یا قبول منافع متعارض در ارایه خدمات مهندسی ساختمان
وزیر راه و شهرسازی، دستورالعمل اجرایی منع پذیرش همزمان اموری که زمینه و موجبات نمایندگی و یا قبول منافع متعارض در ارایه خدمات مهندسی ساختمان را فراهم می‌آورد، در ۴ بند همراه با جدول پیوست ابلاغ کرد.
بيانيه تلگرامي وزير در خصوص بخشنامه جديد
بيانيه تلگرامي كانال وزير راه و شهرسازي در خصوص بخشنامه جديد "منع مداخله كارمندان دولت در ارايه خدمات مهندسي ساختمان"
پناهگاه ضروری ساخته شده از مقوا
بناهای او اغلب به عنوان مسکن موقت، برای کمک به محرومان در کشورهای فاجعه زده مانند هائیتی، رواندا یا ژاپن در نظر گرفته شدند. اما اغلب این ساختمان‌ها‌ برای مدتها‌ی طولانی پس از اینکه مورد استفاده قرار می‌گیرند و به چشم اندازی مورد علاقه ی مردم مبدل می‌شوند

اخبارحوزه ساختمان