ربات چهره ساز

مدیران سازمان و رؤسا به جای بلند کردن قد خود، با دریافت تایید های تلگرامی، بهتر است وقت و انرژی خود را صرف سرافرازی صنعت ساختمان در استان البرز کنند تا نزد مردم و مهندسان به واقع تبدیل به چهره شوند.

طی چند روز گذشته پیامکی با عنوان: "برای انتخاب چهره سال 95 در صنعت ساختمان و حمایت از جایگاه البرز به فلان پایگاه یا ربات تلگرامی مراجعه کرده و به رییس سازمان البرز رای دهید" به صورت خودجوش برای اعضا ارسال شده است.

اگر برای اطلاع از کم و کیف این انتخاب به سایتی که  بانی این رای گیری  است مراجعه کنید، مشاهده می کنید فرآیند انتخاب نامزد ها و افراد برگزیده خیلی ساده و بدون هیچ متر و معیار خاصی در نظرگرفته شده است. کل فرآیند انتخاب نامزده ها و رای گیری به شرح زیر است :

 

فرآیند جشنواره:

در سال 1395 انتخابات چهارمین جشنواره چهره سال صنعت ساختمان در چهار گروه شهرداران شهرها، شورای اسلامی شهرها، روسای سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ها و مدیران کل راه و شهرسازی استان ها برگزار می شود که در نهایت منتخبان هر گروه به عنوان چهره برتر گروه انتخاب می شوند.

با توجه به اینکه آرای کاندیداها عموما از استان و شهر محل خدمت است و جمعیت آماری رای دهندگان در شهرهای کوچک و بزرگ متفاوت است به همین خاطر هر گروه به سه دسته پرجمعیت، جمعیت متوسط و کم جمعیت تقسیم بندی شده و هر کاندیدا در دسته مورد نظر انتخاب و معرفی می شود. در واقع از هر دسته یک چهره و از هر گروه سه چهره انتخاب می شوند.

چهره برتر سال 1395 نیز کاندیدایی خواهد بود که از بین 12 نفر منتخب گروه های چهار گانه -دسته های 12 گانه- بالاترین رای را در مجموع کسب کرده است و جایزه و لوح چهره برتر سال 1395 را دریافت خواهد کرد.

رای گیری از طریق ارسال پیامک انجام می گیرد.

به منتخبان هر دسته لوح و جایزه چهره برتر گروه اهدا خواهد شد.

یک انتخاب کیفی نیز از طریق هیئت داوران در گروه شهرداران کلانشهرها انجام می شود که بهترین شهرداری که در شاخص های شهرسازی، معماری، محیط زیست و ... نظر هیئت داروان را جلب کند به عنوان چهره ویژه شهرداران کلانشهرها انتخاب می شود.

زمان برگزاری انتخابات از 30 بهمن تا10 اسفند 1395 ادامه خواهد داشت و قابل تمدید نخواهد بود.

 

 

فرایند فوق بیشتر از این که نشان از تلاش گروه یا رسانه ای برای تقدیر از افراد تاثیر گذار در حوزه صنعت ساختمان باشد و به تبع آن ایجاد علاقه و دلگرمی به افراد تلاش مند در این حوزه باشد، بیشتر کار زردی به نظر می رسد که برای کلیک خور شدن سایت و افزایش قیمت ستون آگهی ها به کار میآید.

  فارغ از تلاش این گونه سایت ها برای کسب درآمد، از  مدیران باید پرسید:

 با چه نگرشی در این حوزه نامزد میشوند. یا با کدام متر و معیار برای انتخاب خود به عنوان چهره تاثیر گذار صنعت نیمه جان ساختمان به دنبال تاج گل افتخار هستند؟

به طور مشخص انتخاب يكى از رؤساى سازمان استانها چه تاج گلی بر سر نظام مهندسی ساختمان خواهد زد که اکنون به دنبال تلاش براى دريافت مدال و نمایش آن باشند؟ ایجاد بروکراسی طاقت فرسای ثبت کار و تایید نقشه ها افتخار دارد یا ایجاد دستورالعمل های پیچیده برای اعضا و مالکان و رانت های منبعث از پیچیدگی کار؟

مدیران سازمان و رؤسا به جای بلند کردن قد خود، با دریافت تایید های تلگرامی، بهتر است وقت و انرژی خود را  صرف سرافرازی صنعت ساختمان در استان البرز کنند تا نزد مردم و مهندسان به واقع تبدیل به چهره شوند.

تکمیلی: شنیده ها حاکی از آن است  یکی از روسا اقدام به پخش هزار عدد شارژ هزار تومانی در دانشگاه آزاد  واحد کرج نموده که از این طریق  عدد 100  به سامانه صدرالذکر ارسال شود.  پايان مطلب: 1395/12/08         تعداد بازدیدازخبر: 951   مرتبهثبت نظر درباره این مطلب
نام شما:
موضوع:
نوع ارسال:
شرح نظر:
حاصل عبارت:    =  6  *  2

   


مـهمترین اخـبار  

چک لیست رای دادن
یادمان باشد؛ رای دادن اول راه است.
رقابت بر سرِ مبانى فكرى و يا شگردهاى انتخاباتى
بار ديگر فصل انتخابات فرا رسيده است و مهندسان استانهاى كشور براى انتخابى ديگر مهيّا مى شوند، انتخابى كه مقدرات مهندسى و مهندسان ....
گاف بزرگ وزارت راه و شهرسازی
گاف بزرگ وزارت راه و شهرسازی/ورود سازمان بازرسی به دعوای آخوندی و سازمان نظام مهندسی

اخبارحوزه ساختمان