نرم افزار محاسبه پدیده ضربه قوچ

این نرم افزار (مهندسی آب و فاضلاب) ، ابزاری برای محاسبه پدیده ضربه قوچ است که به تجزیه و تحلیل این پدیده در خطوط انتقال می پردازد .

ضربه قوچ افزایش فشار یا موجی است که در شاره‌هایدر حال حرکت پس از توقف یا تغییر مسیر  ناگهانی پیش می‌آید. این افزایش فشارمعمولاً هنگامی رخ می‌دهد که شیری در مسیر حرکت شاره (آب یا گاز) ناگهان بسته می‌شود.ضربه قوچ که در بعضی از متون فارسی از آن به عنوان «چکش آبی» هم یاد شده از ترجمهواژهWater Hammering آمده‌است.این پدیده در خطوط لوله جریان تحت فشار و مجاری باز اتفاق می‌افتد و به وضوح برقوانین فشار، تغییرات آبی یا تغییرات سرعت جریان و شرایط زمانی و مکانی حرکت سیال استوار است.

 

در بعضی از سیستم‌های هیدرولیکی تخت فشار، نظیر خطوط انتقال آب، نفت یا شبکه‌های توزیع و  لوله‌هایآب بر منتهی به توربین‌ها، تونل‌های آبی، سیستم‌های پمپاژ و جریان‌های ثقلی، پدیدهضربه قوچ با ایجاد موج‌های سریع، زودگذر و میرا موجب خطرات گوناگونی می‌شود. گاهیاوقات قدرت تخریبی این موج‌های فشار به حدی است که نتایج و خیمی به بار می‌آورد.ترکیدن خطوط لوله در سیستم‌های انتقال و شبکه‌های توزیع، خرابی و شکسته شدن شیرها،دریچه‌های کنترل و پمپ‌ها از نمونه‌های بارز تأثیر این پدیده می‌باشد. نرم افزار AFT Impulse یک ابزار کاربردی برای محاسبه پدیده ضربه قوچ است که به تجزیه و تحلیلاین پدیده در خطوط انتقال می پردازد. این نرم افزار برای سیستم های مایع حاوی آب،نفت خام و محصولات تصفیه شده، Cryogens، Refrigerantsو … طراحی شده است. AFT Impulse برایاندازه گیری و تعیین محل تجهیزات سرکوب موج بسیار مفید می باشد .

حجم: ۲۲ مگابایت

دانلود 

 پايان مطلب: 1395/12/25         تعداد بازدیدازخبر: 895   مرتبهثبت نظر درباره این مطلب
نام شما:
موضوع:
نوع ارسال:
شرح نظر:
حاصل عبارت:    =  4  *  1

   


مـهمترین اخـبار  

چک لیست رای دادن
یادمان باشد؛ رای دادن اول راه است.
رقابت بر سرِ مبانى فكرى و يا شگردهاى انتخاباتى
بار ديگر فصل انتخابات فرا رسيده است و مهندسان استانهاى كشور براى انتخابى ديگر مهيّا مى شوند، انتخابى كه مقدرات مهندسى و مهندسان ....
گاف بزرگ وزارت راه و شهرسازی
گاف بزرگ وزارت راه و شهرسازی/ورود سازمان بازرسی به دعوای آخوندی و سازمان نظام مهندسی

اخبارحوزه ساختمان