چک ليست بازرسی آسانسورهای برقی -ASME_A134C1

يكي ازمواردي كه تا كنون فراموش شده ،‌بهره برداري و نگهداري آسانسورهاي برقي است واز آن جاكه خود اهل فن (مهندسان مكانيك و برق) به اين موضوع نپرداخته‌اند....

همكاران گرامي
برمبناي ماده 4 آئين نامه اجرايي قانون نظاممهندسي و كنترل ساختمان، بهره برداري و نگهداري نيز از جمله خدماتي است كه مهندسان ساختمان مي توانند ارائه دهند.يكي ازمواردي كه تا كنون فراموش شده ،‌بهره برداري و نگهداري آسانسورهاي برقي است واز آنجاكه خود اهل فن (مهندسان مكانيك و برق) به اين موضوع نپرداخته‌اند، تصميم گرفتم كه كار را من آغاز كنم،باشد كه ايشان خودآن را به نحوي بهتر و در ترازي بالاتر ادامه دهند.بديهي است كه اين بخش از خدمات،نيز بايستي براساس قاعده و قانوني متقن و مستند انجام شودو ازاين رو دنبال مرجعي گشتم كه قابل اعتماد باشدو بالاخره چك ليست 
ASME_A134C1 راكه انجمن مهندسان مكانيك آمريكا تهيه كرده يافتم.

گام بعدي ترجمه آن بود،ولي ازآنجاكه همه دست اندركاران كارهاي مهمتري داشتند، آخرسر خودم آنرا ترجمه كردم ،امابديهي بودبايستي توسط اهل فن كنترل مي شد تا بشود آنرا با خيال راحت به كار برد.

دراينجا هم هر چه گشتم كمتر يافتم.تا بالااخره يكي از همكاران جناب آقاي مهندس اصغري (از انجمن برق) تقبل زحمت كردند و نظراتي دراين مورد دادند ولي هنوز بخشهايي كه ترجمه مطمئن نبودو يا به نظر مي رسد اصطلاحات حرفه‌اي خاص داشته باشد، مانده بود.اين بود كه بالاخره دست به دامن آقاي «امين طبسي» از شركت پارس ليفت شدم.ايشان با روي باز اين زحمت را پذيرفتند و ظرف مدت كوتاهي متن ويراسته را به من باز گرداندند.لازم است دراين جا از آقايان مهندسان قره داغي،اصغري و امين طبسي و همكاران شركت پارس ليفت تشكر و يادآوري كنم، كه سايت sanama.ir ازهرگونه نقد، تصحيح و تكميل اين چك ليست استقبال مي كند.

کامیار بیات ماکو

لینک دانلود چک ليست بازرسی آسانسورهای برقی

 پايان مطلب: 1390/11/07         تعداد بازدیدازخبر: 466   مرتبهثبت نظر درباره این مطلب
نام شما:
موضوع:
نوع ارسال:
شرح نظر:
حاصل عبارت:    =  4  *  8

   


مـهمترین اخـبار  

اظهارات معاون وزیر راه درمورد سود بخش مسکن
معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به این که افزایش قیمت مسکن ۵.۶ درصد و تورم حدود ۱۰ درصد است، پس هنوز بازار مسکن سودده نیست.
سوزوکی، به سودکی؟
سازمان نظام مهندسی استان البرز یک دستگاه خودروی سوزوکی گرند ویتارا به ارزش 140 میلیون تومان در اسفند ماه سال 95 خریداری و در اختيار اداره كلى قرار داده كه جايگاه نظارتى دارد.
ابهامات ابلاغیه حداکثر 400 متر
در نظر بگیرید پروانه در سال 95 صادر شده است و مالک در سال 96 عملیات ساختمانی را شروع و در سال 98 پایانکاردرخواست کند. این نیم کار اضافه، مربوط به چه سالی است؟ سال ثبت طراحی در ظرفیت مهندس؟ سال وقوع تخلف؟ یا سال صدور پایانکار؟
ابلاغیه محاسبه تعداد کارهای زیر 400 مترمربع
در ابلاغیه دکتر مظاهری به سازمان نظام مهندسی جهت تشویق مهندسان به طراحی کارهایِ با متراژ کم، حد و مرز جدیدی برای حداکثر تعداد کار مهندسان تعریف شده است.

اخبارحوزه ساختمان