سوزوکی، به سودکی؟

سازمان نظام مهندسی استان البرز یک دستگاه خودروی سوزوکی گرند ویتارا به ارزش 140 میلیون تومان در اسفند ماه سال 95 خریداری و در اختيار اداره كلى قرار داده كه جايگاه نظارتى دارد.شنیده ها حاکی از آن است که هیات مدیره سازمان نظام مهندسی استان البرز یک دستگاه خودروی سوزوکی گرند ویتارا به ارزش 140 میلیون تومان در اسفند ماه سال 95 خریداری و در اختيار اداره كلى قرار داده كه جايگاه نظارتى دارد.
اگر به خاطر داشته باشید در 15 ديماه سال 93 بر مبناى ابلاغيه اى، عضویت کلیه پرسنل شاغل در آن دستگاه نظارتى اعم از مدیران کل، معاونان، برخى از مديران ذيربط، روسای ادارات، در هیات مدیره سازمان‌های نظام مهندسی و کاردانی ساختمان استان‌ها و تصدی سمت‌های بازرسی و عضویت در شورای انتظامی این سازمان‌ها با توجه به نقش حاکمیتی و نظارتی آن دستگاه اجرائى جایز نیست. در همین راستا ضرورت دارد چنانچه اشخاص یاد شده در نظر داشته باشند برای سمت‌های فوق داوطلب شوند باید حداقل سه ماه از تاریخ داوطلبی از سمت خود در وزارتخانه مذكور استعفا دهند.
این ابلاغیه تاکید مکرر دارد که اداره کل ناظر است و سازمان مجری قانون. آیا هیات مدیره سازمان، از خود پرسیده است، اگر مالک یا مجری ساختمان برای ناظر ، به میل خود چنین عملی را انجام دهد، چه سرانجامی برای وی طبق قانون پیش بینی شده است؟ یا عرف جاری چه نظری در این باره دارد؟
خرید یک دستگاه اتوموبیل لوکس برای اداره كلی که نقش حاکمیتی و نظارتی بر عملکرد سازمان دارد، به نوعی شبهه ابراز ارادت و خوشخدمتی مجری به ناظر را به اذهان متبادر میکند. در دین اسلام بارها انذار داده شده، دائماً انسان در معرض لغزش و انحراف قرار دارد و آنچه که ضامن حفظ ایمان انسان به ایـن لغزشـهاست، همانا اجتناب از شبهات و ورع است. برای درک شبهه ناک بودن این عمل، کافی است این اقدام را اعلام عمومی و در معرض سوال مردم قرار داد.
علاوه بر شبهات این اقدام هیات مدیره محترم، این سوال مطرح میشود که پرداخت چنین رقمی در زمان اوج رکود بازار و کاهش شدید درآمدهای سازمان و در مقابل افزایش هزینه های جاری (به دلیل افزایش تعداد کارکنان سازمان)، بر چه اساسی انجام شده و اساساً آیا در بودجه پیشنهادی هیات مدیره محترم به مجمع اخیر، ردیف بودجه ای برای این منظور در نظر گرفته شده است؟
بدیهی در صورت عدم پیش بینی هزینه یاد شده در بودجه مصوب، تصویب تراز مالی سال جاری از سوی مجمع می تواند مشکلاتی را برای سازمان استان به همراه داشته باشد. درآمد سازمان متعلق به هیات مدیره سازمان نیست، که هر طور صلاح خسروانی خویش دانستند خرج نمایند. برای عملکرد خود، نه تنها به مجمع، بلکه به نهادهای نظارتی نیز باید پاسخگو باشند.


پايان مطلب: 1396/05/09         تعداد بازدیدازخبر: 536   مرتبهثبت نظر درباره این مطلب
نام شما:
موضوع:
نوع ارسال:
شرح نظر:
حاصل عبارت:    =  1  *  8

   


مـهمترین اخـبار  

چک لیست رای دادن
یادمان باشد؛ رای دادن اول راه است.
رقابت بر سرِ مبانى فكرى و يا شگردهاى انتخاباتى
بار ديگر فصل انتخابات فرا رسيده است و مهندسان استانهاى كشور براى انتخابى ديگر مهيّا مى شوند، انتخابى كه مقدرات مهندسى و مهندسان ....
گاف بزرگ وزارت راه و شهرسازی
گاف بزرگ وزارت راه و شهرسازی/ورود سازمان بازرسی به دعوای آخوندی و سازمان نظام مهندسی

اخبارحوزه ساختمان