بیانیه شماره 1 گروه هم اندیشی البرز PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط Administrator   
دوشنبه 19 تیر 1391 ساعت 21:07

بیانیه شماره 1 گروه هم اندیشی البرز

در باره دومین دوره انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

حتما یادتان می آید كه  حدود 2 سال پیش ، در متن معرفی سایت «صدای نظام مهندسی ساختمان البرز» نوشتیم كه:

همكاران گرامی ، مهندسان مقیم استان البرز

· از زمان جدی شدن شکل گیری استان البرز، دغدغه های نظری پیرامون چگونگی تشکیل سازمان نظام مهندسی ساختمان این استان نیز در بین فعالان عرصه مذکور ایجاد شد.

·  ایجاب می کرد تا علاوه بر اتکا به تجارب مفید کسب شده در شهرستان کرج، از نتیجه تلاشهای صورت پذیرفته در استانهای کشور استفاده شود تا ضمانت های لازم را برای نیل به قله اهداف فراهم کند.

· بدیهی است که انجام مطالعات مذکور می تواند دستمایه های فکری و عملی استانها را در کف اختیار استان تازه تاسیس البرز قرار داده، امکان تجهیز شدن نظری برای تدوین راهبردها، ایجاد ساختارها و سایر روش های اجرایی را فراهم آورد و از این طریق راه چاره های فراوانی را برای حل مسائل مبتلابه مهیا کند.

· مطالعه دست آوردهای نظام مهندسی استانها و تعمق در مورد آنها، مکمل های مناسبی را برای بارور شدن تجارب حاصله در شهرستان کرج فراهم کرده، انشاا... با همکاری مدبرانه، مجدانه و صمیمانه اعضای علاقه مند امکان ایجاد آینده ای درخشان در عرصه های مهندسی ساختمان برای مهندسان عزیز، مردم شریف و در راستای تامین منافع ملی فراهم خواهد شد.

و نیز نوشتیم كه:

· به دنبال تاسیس استان البرز ، تشكیل « سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز » نیز از طریق نهادهای مربوطه در جریان است و البته بلافاصله پس از تاسیس ،كار دشوار راه اندازی سازمان آغاز می شود و اگر از حالا به فكرش نباشیم ، معلوم نیست كه سازمانمان سر از كجا در آورد .

· گرچه تاخیر در تشكیل استان و سپس نظام مهندسی ساختمان استان البرز ،‌ آسیب ها و دشواری هایی را برای ما در بر داشته ولی ناخواسته مزیتی را هم با خود دارد و آن این است كه تجربه حداقل چهاردوره تمام استانهای دیگر پیش روی ماست و نیازی به «اختراع دوباره چرخ » نداریم . می توانیم بهترین این تجارب را انتخاب كرده و پس از تطبیق با شرایط خود به كار گیریم .

· بدین ترتیب هیئت مدیره نظام مهندسی استان البرز ، از لحظه انتخاب ، می تواند به برنامه ریزی و سیاست گذاری بپردازد و از دچار شدن به روزمرگی و مسایل پیش پا افتاده دور بماند .

ولی نگرانی ما به حقیقت پیوست و هیئت مدیره به كام روزمرگی و ... افتاد .هیئت مدیره‌ای كه بسیار یك دست و عملا از یك لیست انتخاب شده بود، نتوانست انتظارات انباشته اعضا را پاسخگو شود و دستاوردهای اندكی داشت و اكنون در شرایطی هستیم كه نزول شان ومنزلت مهندسی و مهندسان ، جایگاه سازمان نظام و گستردگی فساد در ارائه خدمات مهندسی ، آنچنان روشن است كه نیازی به بیان ندارد. ازاینرو برتمامی مهندسان عضو البرز لازم شده‌است كه هریك بصورتی در عرصه انتخابات دومین دوره هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان استان البرز شركت كنند و «طرحی نو دراندازند». گروه هم اندیشی البرز، نیز برخود لازم دیده است كه پادر این میدان گذارد و برای رسیدن به سازمانی پاسخگو، سالم و كارآمد تلاش كند.دراین میان ، ما ازتمامی دلسوزان سازمان و مهندسی استان درخواست می كنیم كه از هرچه نزدیكتر تحولات مهندسی استان را پیگیری و پایش كنند و در انتخابات پیشرو، جدیتر ازهمیشه شركت كنند. «گروه هم اندیشی البرز» سرآن داردكه تمامی اقدامات سازمان نظام مهندسی ساختمان و بالطبع هیئت مدیره آن بایستی فرآیندی، شفاف و سالم باشد.بنابراین متعهد می شود كه در صورت راه یافتن نفرات فهرست پیشنهادیش به هیئت مدیره سازمان:

1. به عقاید و نظراتی كه ابراز كرده ودر سایت «صنما» آورده‌ایم پایبندهستیم و خواهیم بود و همین راه را ادامه خواهیم داد.

2. تنها دریك فهرست انتخاباتی حاضر خواهیم شد.یعنی نفرات پیشنهادی مارا فقط دریك لیست و همراه یك تعداد مشخص از نامزدهای گروه های دیگر خواهید دید. تصمیم نداریم برای گردآوردن رای بیشتر، یك نفر را دریك لیست و دیگری را در لیست دیگری قرارداده و با رای اعضای محترم سازمان بازی كنیم.

3. به آنچه بعنوان شاخصه های اعضای هیئت مدیره(36 خصیصه) در برنامه عملیاتی پیشنهادی دوره دوم هیئت مدیره آورده‌ایم، معتقدیم و تا حدامكان تلاش خواهیم كرد كه افرادی واجد تمامی یا بخشی ازاین خصایص را در فهرست پیشنهادی خود داشته باشیم.

4. تمام گروه‌های سالم و كارآمد را دراین مسیر همراه خود می بینیم و در حدتوان با ایشان مذاكره و تعامل خواهیم داشت.ولی از آنجاكه هیئت مدیره ظرفی كوچك برای مظروفی بزرگ است و درنهایت نخواهد توانست بسیاری از شایستگان را دربربگیرد، بدیهی است كه فهرست ائتلاف ما تنها 11 نفراز همكاران عزیز را در برخواهد گرفت.بااینحال،تعهد ما به همراهان عزیزمان این است كه درانتخابات از سوی گروه ما روشهای تخریبی به كار گرفته نخواهدشد و به دیگر گروه ها نیز توصیه می كنیم كه بجای از دیگران گفتن از خودبگوییم.

5. از سوی دیگر،بدیهی است كه نقد سالم وسازنده تمامی جریانهای فكری و اجرایی حاضر در صحنه را ادامه خواهیم داد، ولی به هیچوجه درپی تخریب شخص و گروهی نخواهیم بود.

6. درصورتیكه از فهرست مورد حمایت «گروه هم اندیشی البرز» فرد یا افرادی به هیئت مدیره راه یابند،اعم ازاینكه اكثریت یابند و یا در اقلیت قرار گیرند، متعهدند که تا حد توان با دیگر منتخبان جامعه مهندسی همکاری کنند.ولی این تعهد هیچگاه ناقض تعهد ایشان در مبارزه با فساد،تلاش برای کارآمدی و سرآمدی سازمان نخواهد بود.

7. اگر حتی یک نفر از این فهرست هم به هیئت مدیره راه نیابد، باز «گروه هم اندیشی البرز» تمام قد در کنار هیئت مدیره منتخب خواهدبود و به آن یاری رسانده و نیز آنرا با جدیت نقد خواهدکرد.

8. «گروه هم اندیشی البرز»،در ادامه راهی که تا کنون پیموده،از حقوق جامعه مهندسی پشتیبانی و حصول بآن را پیگیری خواهد کردو در هرگام همراه اعضای سازمان خواهد بود.

دوستان وهمراهان عزیز، منتظر بیانیه های بعدی ما ،که در مواعد تعیین کننده انتخابات منتشر خواهدشد،باشید.

 

 

 

 

نظر
افزودن جدید جستجو RSS
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
لطفا کد آنتی اسپم نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

کامپوننت نظرات بر مطالب، جوملا فارسی توسعه و پشتیبانی توسط گروه نرم افزاری جوملا - http://www.joomla.ir"

آخرین به روز رسانی در دوشنبه 13 شهریور 1391 ساعت 00:27