زمان اعلام نتایج آزمون ورود به حرفه مهندسان PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط Administrator   
يكشنبه 06 آذر 1390 ساعت 22:32

 

 

نتایج آزمون ورود به حرفه مهندسان 2 ماه دیگر اعلام می‌شود

معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: نتایج آزمون ورود به حرفه مهندسان، کاردان ها و معماران تجربی که با شرکت بیش از 82 هزار داوطلب در روزهای سوم و چهارم آذر امسال در سراسر کشور برگزار شد؛ در 2 ماه آینده اعلام می شود.

ابوالفضل صومعلو با بیان اینکه آزمون امسال ورود به حرفه مهندسان، کاردان ها و معماران تجربی طی روزهای سوم و چهارم آذرماه جاری با شرکت 82 هزار و 517 نفر داوطلب و به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار شد، اظهار داشت : از مجموع داوطلبان 42 هزار نفر در آزمون‌های نظارت و محاسبات رشته مهندسی عمران،12 هزار نفر در آزمون مهندسی معماری ، 10 هزار و 500 نفر در آزمون مهندسی تأسیسات برقی ، 7 هزار و 800 نفر در آزمون کاردان‌ها،بیش از 6 هزار نفر در رشته مهندسی تأسیسات مکانیکی، 2 هزار و 515 نفر در آزمون معماران تجربی ، 316 نفر در آزمون شهرسازی و 96 نفر نیز در آزمون مهندسی ترافیک شرکت کرده بودند .

وی با اشاره به اینکه امسال برای اولین بار برگزاری این آزمون به طور کامل توسط سازمان سنجش و آموزش کشور انجام شد، افزود: هرچند سالهای گذشته نیز که این آزمون را با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان در تعیین محل ‌آزمون برگزار می‌کردیم گزارشی مبنی بر وقوع تخلف نداشتیم، امسال تصمیم گرفتیم برای برگزاری آزمون ورود به حرفه با سازمان سنجش و آموزش کشور قرارداد ببندیم که متولی برگزاری آزمون ها در کشور است و در این زمینه تخصص کامل دارد.

معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با تأکید براینکه آزمون امسال نیز هر سه ویژگی امنیت محل ‌آزمون، علمی بودن و اجرای صحیح را داشت، ادامه داد: یکی از ویژگی‌های ‌آزمون امسال ورود به حرفه مهندسان، کاردان ها و معماران تجربی و دادن کد اختصاصی به هر داوطلب بود به این نحو که با وجود یکسان بودن سوالات ردیف آنها در پاسخنامه برای داوطلبان متفاوت بود و این امر ضریب امنیت پاسخگویی به سوالات آزمون را افزایش می داد.

وی زمان اعلام نتایج آزمون برگزار شده را طی 2 ماه آینده پیش بینی و در خصوص زمان برگزاری آزمون دوم ورود به حرفه مهندسان، کاردان ها و معماران تجربی تصریح کرد : با دستور وزیر راه و شهرسازی بنا شد این آزمون را سالی دو بار برگزار کنیم که برگزاری آزمون نیمه اول امسال به دلیل مسائل مربوط به جابجایی و ادغام وزارتخانه و اینکه برگزاری آزمون تدابیر خاص خود را دارد به آذرماه موکول شد.

صومعلو گفت : تلاش می‌کنیم تا آزمون دوم را نیز تا اسفند ماه یا حداکثر اوایل سال آینده برگزار کنیم .

وی درخصوص میزان رضایتمندی داوطلبان شرکت کننده از نحوه برگزاری آزمون امسال نیز اظهار داشت : طی بازدیدی که از یکی از حوزه ها داشتم ، اکثر دواطلبان از سوالات و نحوه برگزاری آزمون رضایت داشتند اما تعدادی هم نسبت به آنها و امکانات محل آزمون نیز مواردی را مطرح می کردند که حتماً در برگزاری آزمون های بعدی نسبت به بهبود مشکلات مطرح شده ، اقدامات لازم را انجام می دهیم.

 

نظر
افزودن جدید جستجو RSS
ناهید علی نژاد  - امتحان   |2011-12-11 15:00:33
با سلام میخواستم بگم ما استان گیلانیها روز امتحان برفگیر شدیم وماشین نبود تا خودمونو سر جلسه امتحان برسونیم خیلی دیر شد و وقت کم اوردیم .با تشکر از زحمات شماخواهشا در نظر داشته باشید.برای این امتحان شخصا خیلی وقت گذاشتم ومطالعه کردم.
علی  - برگزاری ناامید کننده امتحان نظام مهندسی در گیلان   |2011-12-18 07:43:14
با عنایت به برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان در بخش طراحی معماری مورخه 4/9/90 ، در شرایطی که برف شدید تمامی
راه های منتهی به محل برگزاری آزمون را بسته بود و ترافیک سنگینی از چند کیلومتری دانشگاه گیلان وجود داشت، بیش از 90 درصد داوطلبان شرکت کننده در آزمون، بعد از ساعت 10:15 به محل آزمون رسیدند. این در حالی است که مجریان برگزار کننده، با تعداد اندکی که فقط هفت نفر بوده، آزمون را راس ساعت 9:30 شروع کردند. با عنایت به توضیحات مذکور و مواردی که در ذیل به آن ها اشاره خواهد شد، ما، اعضای معماری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان، انتظار حمایت از طرف شما و رسیدگی به این امر و برگزاری مجدد آزمون در استان گیلان را داریم.
1) شروع آزمون در شرایطی که فقط تعداد هفت نفر از داوطلبان حضور داشته و در نهایت، آزمون به مدت 7 ساعت
(به جای 8 ساعت) برای بیش از 90 درصد شرکت کنندگان، در ساعت 17:30 به پایان رسید و هیچ زمان مازادی برای داوطلبان در نظر گرفته نشد.
2) با عنایت به اینکه نمرات تمامی داوطلبان کشور توسط سازمان مرکزی داده خواهد شد، حق داوطلبان و اعضای سازمان نظام مهندسی گیلان نسبت به استان های دیگر و در رقابت و مقایسه با آنها، به این دلیل که به علت کمبود وقت، طراحی ضعیف تری را نسبت به سایر استان ها ارائه داده اند، تضییع
خواهد شد.
3) با توجه به نادرست بودن مقیاس کادر داده شده در سوال طراحی و گمراه کننده بودن آن و اتلاف وقت داوطلبان جهت شروع طراحی، در شهرهایی نظیر شیراز، به داوطلبان یک ساعت وقت اضافه داده شده و آزمون آنها 9 ساعته برگزار گردید.
4) در شهر تبریز، به علت مهیا نبودن شرایط مناسب برگزاری آزمون، آزمون راس ساعت 11 صبح برگزار شد. این در حالی است که مجریان برگزار کننده آزمون در شهر رشت، ابلاغ ساعت 9:30 را از طرف مرکز دانسته و قادر نبودند که شرایط نامناسب شهر رشت را برای آن ها توجیه نمایند، در صورتی که مجریان برگزار کننده در شهرهای دیگر، به عنوان نماینده تام الاختیار مرکز، شرایط محل را سنجیده و با توجه به آن تصمیم گیری نمودند.
5) با توجه به شروع بارش برف از شب قبل از آزمون، مسیر داخل دانشگاه پاکسازی نشده و شرایط جهت حضور داوطلبان مهیا نگردید و به همین دلیل، طی مسیر از ورودی دانشگاه گیلان تا سلف سرویس دانشگاه ، 45 دقیقه به طول انجامید و تعداد بسیار زیادی از داوطلبان، پیاده و در شرایط نامناسب و با خستگی زیاد به محل سلف سرویس رسیدند.
e  - 2 ماه گذشت   |2012-01-16 11:34:17
2 ماه گذشت
svb  - تا چه وقت؟   |2012-01-28 22:45:11
با عرض سلام و خسته نباشید-نمیدونم واقعاً اینقدر سخته که برای یکبار هم که شده یه ارزشی برای ما قائل بشوند و سر وقت تعیین شده از طرف خودشون نتیجه هارو اعلام کنن.همین یک یا دو روز تاخیر باعث عادت به بی برنامگی برای همه میشه.با آرزوی موفقیت برای دوستان عزیز
ناشناس   |2012-01-31 04:02:55
با سلام
پس از برگزاری آزمون روز 4 آذر در استان گیلان مشخص شد ادغام دو وزارتخانه نیز تاثیری در افزایش همامنکی و برنامه ریزی منسجم نداشته است و اکنون نیز با گذشت بیش از دو ماه هنوز نتایج ارائه نشده است با توجه به اینکه طبق فرمایشات معاون آقای وزیر باید نتایج این آزمون طی دو ماه مشخص شود.بنابراین میتوان این طور استنباط کرد که مغاون وزیرهم بدون هماهنگی و ااطلاعات کافی اظهار نظر میکند.
رضا   |2012-02-02 00:48:56
دوماه و نیم گذشت پس کی میدن این نتایجو آخه؟
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
 
لطفا کد آنتی اسپم نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

کامپوننت نظرات بر مطالب، جوملا فارسی توسعه و پشتیبانی توسط گروه نرم افزاری جوملا - http://www.joomla.ir"

آخرین به روز رسانی در يكشنبه 06 آذر 1390 ساعت 22:35